Uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

Komunikat: Komunikat Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej

"Ze względu na niemożliwość określenia czasu zakończenia pandemii, polecam proboszczom zorganizowanie w najbliższym czasie uroczystości wczesnej i pierwszej Komunii św. w ścisłej współpracy z rodzicami i katechetami dla pojedynczych lub kilku rodzin, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne. Odkładanie i planowanie uroczystości komunijnej dla części lub całej grupy dzieci na bliżej nieokreśloną przyszłość nie będzie służyło duchowemu dobru dzieci. Tym niemniej ostateczną decyzję niech podejmują w tej sprawie rodzice, zawsze w porozumieniu z proboszczem. Bezpośrednie przygotowanie do uroczystości komunijnej powinno mieć również charakter indywidualny (rodzinny – zdalny, bez mnożenia spotkań), zaś pierwszą spowiedź św. należy sprawować według zasad opisanych w punkcie 4. Pierwszej Komunii św. udzielamy podczas Mszy św. w niedzielę i dni powszednie; także podczas Mszy św. dodatkowych, na które tym samym wydaję zgodę. Rodziców i dzieci komunijne należy roztropnie pouczyć o formie przyjęcia Komunii św. na rękę i wyjaśnić racje".

† Wiktor Skworc Arcybiskup Metropolita Katowicki

ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGOpobierz plik pdf

19 czerwiec 2021

Zakończenie Szkoły Katechetów Parafialnych

45 uczestników ukończyło trzecią edycję Szkoły Katechetów Parafialnych.

11 czerwiec 2021

Ojciec pani Małgorzaty Krzeszowskiej odszedł do Pana

Z żalem zawiadamiamy, że w piątek 11 czerwca br. Bóg wezwał do...