Po pandemicznej przerwie wznawiamy Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych.  Odbędzie się ono w sobotę 15 października w archikatedrze Chrystusa Króla
w Katowicach. Bardzo prosimy, o zaproszenie młodzieży, która przyjęła ten sakrament w roku szkolnym 2020/2021 i 2021/2022.

Program spotkania przedstawia się następująco:

10.30Zawiązanie wspólnoty

10.45Spotkanie przy źródle wiary ze świadkiem wiary

12.00Spotkanie wokół Ołtarza Pana – Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem
                Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca, z udziałem szafarzy sakramentu bierzmowania.

13.30Radosne spotkanie młodych świadków wiary (Wydział Teologiczny UŚ)

• Zabawa animowana przez wodzireja
  • Zabawy i konkursy sprawnościowe
  • Wędrówka po Panteonie Górnośląskim

14.45 – Wygrywamy” – losowanie głównych nagród za udział w zabawach i konkurencjach

15.00Spotkanie przy wspólnym posiłku

Zachęcamy katechetów pierwszych i drugich klas szkół ponadpodstawowych do organizowania przyjazdu młodych do katedry. Prosimy o zorganizowanie przynajmniej
5 osobowych delegacji z każdej parafii. Mając na względzie organizację całości wydarzenia, bardzo prosimy o zgłaszanie grup parafialnych lub szkolnych do 12 października. Dołączamy formularz zgłoszeniowy.

Odezwa Arcybiskupa: pobierz plik pdf

Formularz zgłoszeniowy: pobierz plik doc