W dniu 16. lutego 2023 miał miejsce finał diecezjalny XXVIII Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V szkół podstawowych,  który odbył się w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego  w Katowicach. Wzięło w nim udział 50 uczniów  z 39 szkół podstawowych  Archidiecezji Katowickiej.

Uczestnicy finału diecezjalnego musieli najpierw napisać test, składający się z 30 pytań. Podczas, gdy Komisja Sprawdzająca oceniała prace, młodzież wędrowała ścieżkami formacyjno-edukacyjnymi w instytucjach archidiecezjalnych, zwiedzając Panteon Górnośląski i Kurię Metropolitalną. Mieli również możliwość wejścia na taras widokowy katedry Chrystusa Króla. Po posiłku w refektarzu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego finaliści wraz z katechetami zgromadzili się w auli WTL UŚ.

Po sprawdzeniu  prac pisemnych okazało się, że konieczna jest ustna dogrywka, która pozwoliła wyłonić zwycięzców tegorocznego finału diecezjalnego.

O godz. 14.00 z młodzieżą spotkał się Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Szkudło i skierował do nich pasterskie słowo. Rozdał również nagrody zwycięzcom i udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństw

Zwycięzcami finału diecezjalnego XXVIII Diecezjalnego KWB dla IV-V, szkół podstawowych są:    

I miejsce – Zuzanna RECLIK, Szkoła Podstawowa w Skrbeńsku
                                                     (katecheta: Mariola Musioł)

II miejsce – Aleksandra Bulsza, Szkoła Podstawowa nr 3 w Żorach
                                                       (katecheta: Czesława Piontek)

III miejsce – Małgorzata Poźniak, Szkoła Podstawowa w Warszowicach
                                                          (katecheta: Monika Poźniak)

Pełna lista wyników znajduje się w załączniku: pobierz plik doc