GRA MIEJSKA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH
„ŚW. JAN PAWEŁ II NASZYM PRZEWODNIKIEM”
– XI EDYCJA (20. MAJA 2023 R.)

         W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Katowicach oraz stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizują 20 maja br. grę miejską: „Św. Jan Paweł II naszym Przewodnikiem” – XI edycja. Adresatami tej inicjatywy są uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

         Celem Gry jest podtrzymywanie w młodym pokoleniu pamięci o św. Janie Pawle II, jak również popularyzowanie Jego życia i nauczania, a poprzez to zaszczepianie
w dzieciach i młodzieży uniwersalnych wartości. W tym roku oprócz poznawania faktów z życia Papieża, przypomnimy Jego pielgrzymkę do Katowic w 1983 r., a zwłaszcza niezapomniane spotkanie z ponadmilionową rzeszą wiernych na katowickim Muchowcu 40 lat temu.

         Gra miejska jest również idealną okazją do kształtowania umiejętności zdrowego współzawodnictwa, które prowadzi do budowania wspólnoty.

         Szkoła, parafia, grupy duszpastersko-formacyjne mogą zgłosić jedną lub kilka 4–5 osobowych drużyn na specjalnie przygotowanych formularzach. Podczas Gry uczestnicy pokonują wyznaczoną trasę, docierając do wyznaczonych punktów, gdzie odpowiadają na postawione pytania i wykonują odpowiednie zadania. W ramach przygotowania należy przeczytać lub obejrzeć proponowane materiały, które zostały podane wraz z regulaminem Gry.    

W tym roku każda drużyna powinna przywieźć emblemat na drzewcu z dużym napisem „Szczęść Boże!” oraz wymyśloną nazwą drużyny nawiązującą do spotkania Jana Pawła II na katowickim Muchowcu. Z drugiej strony emblematu należy umieścić nazwę szkoły lub parafii. Każdy zaś uczestnik przywozi ze sobą wykonane z papieru serce dla Ojca Świętego, na którym wypisze za co Papieżowi najbardziej dziękuje.

         Początek Gry o godz. 10.00, a zakończenie – około godz. 16.00. Całość konkurencji będzie odbywać się na terenie Katowickiego Parku Leśnego – przy lotnisku Muchowiec  (start i meta na Polanie Piknikowej). Podczas spotkania przewidujemy również wspólną zabawę, śpiew, poczęstunek oraz  modlitwę. Na zwycięzców czekają pamiątkowe medale papieskie oraz nagrody.     
  

         Zgłoszenia drużyn należy dokonać przesyłając wypełniony „formularz zgłoszenia drużyny” na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 14 maja 2023 r. Prosimy Was o zachęcenie dzieci i młodzieży do udziału w tej inicjatywie. Po zgłoszeniu drużyny na maila opiekuna zostaną przesłane szczegółowe informacje oraz pliki z lekturami do przeczytania.
 
            

Szczęść Boże!

Ks. dr Robert Kaczmarek
archidiecezjalny wizytator katechetyczny
koordynator Fundacji KEP FDNT
w archidiecezji katowickiej

 

Regulamin gry miejskiej 2023: pobierz plik doc

Zakres materiału gry miejskiej 2023: pobierz plik doc

Zgłoszenie drużyny do gry miejskiej 2023: pobierz plik doc

Zasady bezpieczeństwa gry miejskiej 2023: pobierz plik doc

Oświadczenie rodziców na grę miejską 2023: pobierz plik doc