100 lat

Jubileuszowa archidiecezjalna pielgrzymka do Ziemi Świętej

(3-10.02.2024)

W październiku 2025 roku będziemy przeżywać 100-lecie istnienia diecezji katowickiej. Jubileusz ten będzie okazją do wspomnień, podsumowań oraz lepszego zrozumienia teraźniejszości. Będzie to jednak przede wszystkim okazja do refleksji nad przyszłością daną nam przez Boga, którą chcemy uświęcać naszym codziennym życiem. Jubileusz nie jest zbiorem zadań, które należy wykonać, ale okazją do dziękczynienia i pogłębienia doświadczeń duchowych.

Jednym z etapów przygotowania do Jubileuszu 100-lecia naszego lokalnego Kościoła będzie pielgrzymka do Ziemi Świętej. Ziemia ta nazywana jest Piątą Ewangelią. Pielgrzymowanie i odkrywanie ojczyzny Jezusa przemawia do nas, uzupełniając obrazy biblijne, dając wyobrażenie o realiach, w których żył Chrystus.

Pielgrzymce będzie przewodniczył ks. abp Adrian Galbas metropolita katowicki. Współorganizatorami pielgrzymki są Archidiecezja Katowicka i Biuro Pielgrzymkowe Santiago Tours.

Dalsze informacje, program jubileuszowej pielgrzymki do Ziemi Świętej oraz link do zgłoszenia udziału w pielgrzymce:

Program pielgrzymki: pobierz plik pdf

Karta informacyjna RODO: pobierz plik pdf

 Formularz zgłoszenia: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeX0cn4PjUgBCS6kl0a8eXeJdptMufZvSJjOUgShJcUOcG6Tw/viewform?usp=sf_link

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 12. grudnia  2023 r. o godz. 18.00 w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach (ul. Jordana 18).